Albanian Bible

Psalmet 119

Psalmet

Return to Index

Chapter 120

1

  Nė ankthin tim i klitha Zotit, dhe ai m`u pėrgjigj. 


2

  O Zot, mė ēliro nga buzėt gėnjeshtare dhe nga gjuha mashtruese. 


3

  Ēfarė do tė tė japin ose ēfarė do tė tė shtojnė, o gjuhė gėnjeshtare? 


4

  Shigjeta tė mprehta tė njė trimi, me qymyr dėllinje. 


5

  I mjeri unė, qė banoj nė Meshek dhe qė strehohem nė ēadrat e Kedarit! 


6

  Tepėr gjatė kam banuar me ata qė e urrejnė paqen. 


7

  Unė jam pėr paqen; ata pėrkundrazi, kur unė flas, janė pėr luftėn. 


Psalmet 121

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: